Pokoje Gościnne Mosorny Groń, Zawoja
Przyjazd 26 maj 2022
Wyjazd 27 maj 2022
Tło bannera

Na Policę i Halę Krupową

Piękna i ciekawa górska wycieczka, podczas której mamy okazję odwiedzić wiele widokowych miejsc – Mosorny Groń z widokiem na Babią Górę, czy Policę, z której rozpościera się przepiękna panorama Tatr. W ostatnim punkcie wycieczki – na Hali Krupowej – znajduje się schronisko, w którym można posilić się i odpocząć.

Kolor szlaku: żółty – czerwony - czarny

Czas przejścia: 2 h 20 min (w jedną stronę)

Najwyższy punkt: Polica 1369 m n.p.m.

Wycieczkę rozpoczynamy na szczycie Mosornego Gronia, na którego dotarliśmy wcześniej pieszo (ok. 1 h 30 min) lub koleją krzesełkową. Na szczycie podziwiać możemy piękny widok na Babią Górę oraz okoliczne, beskidzkie wierzchołki. Kierujemy się za znakami żółtymi (które po chwili łączą się z niebieskimi), początkowo stromo w dół, a następnie stosunkowo płaskim terenem. Po 15 minutach docieramy do skrzyżowania na Hali Śmietanowej, skąd dalej podążamy za żółtymi znakami. Dalszy odcinek jest najbardziej stromy i wymagający kondycyjnie na całej trasie. Po 40 minutach dochodzimy na Cyl Hali Śmietanowej, skąd pięknie prezentuje się Babia Góra. W tym miejscu zmieniamy kolor szlaku na czerwony i podążamy znacznie bardziej przyjemną, mniej stromą leśną ścieżką w kierunku Policy. Na tym odcinku mijamy więcej ładnych punktów widokowych. Po dotarciu na najwyższy punkt naszej wycieczki (45 min) możemy podziwiać wspaniałą panoramę Tatr, ale również liczne wiatrołomy. Napotkamy również pomnik przypominający, że na zboczach Policy w roku 1969 miała miejsce katastrofa lotnicza, w której śmierć poniosły aż 53 osoby. Z Policy kierujemy się wciąż za czerwonymi znakami, bardzo przyjemnym odcinkiem szlaku. Po 20 minutach dochodzimy do Złotej Grapy, gdzie znajduje się skrzyżowanie szlaku czerwonego z zielonym. Wędrujemy dalej aż do Przełęczy Kucałowej (15 min), gdzie zmieniamy szlak na czarny i w ciągu zaledwie 5 minut docieramy do schroniska PTTK na Hali Krupowej. Spod schroniska podziwiać możemy wspaniałe widoki na Tatry. Powrót tą samą trasą zajmuje 2 h 05 min.

 

    

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij